Dažnai užduodami klausimai

Nerandate atsakymo?

Susisiekite su mumis telefonu - 8~60014496
ar el. laišku - info@pastatusandarumas.lt

Sertifikuotas pasyvaus namo komponentas
Turime patvirtintą Statybos reglamentą dėl pastatų energinio efektyvumo, tai, vykdant šias nuostatas, privalome sudaryti visas prielaidas energijos taupymui. Pastatų sandarinimas ir sertifikavimas privalomas visiems, aukštesnės nei A energinės klasės, naujai projektuojamiems statiniams. Bet tai nereiškia, kad ir žemesnės klasės statinius turime laikyti neefektyvius, netausojančius energijos. Užtikrinus statinio sandarumą, galima sumažinti išlaidas šildymui iki 20-30%
Ruošiant investicinį namo renovacijos projektą reikia įvertinti energijos sąnaudas, t.y. atlikti energetinį auditą ir tada numatyti sandarinimo darbus viename iš A ar B paketų. Gyventojai turi tam pritarti, nes renovuojant esamą pastatą, papildomos sandarinimo priemonės ir darbai gali sukelti tam tikrų trukdžių gyvenamojoje aplinkoje.
Jei projekte nebuvo numatytos papildomos sandarinimo priemonės, tai nesunku tai atlikti, kol statybvietėje nepradėti apdailos darbai. Vėliau , sumanius tai atlikti, bus komplikuota užtikrinti rezultatą ir kitos priemonės gali didinti sąnaudas sandarumui užtikrinti. Atlikus sandarinimo darbus, statinį reikia patikrinti uždarų durų prapūtimo metodu ir, jei reikia, sandarumo problemas pašalinti.
Kadangi gyvenamoji aplinka sutvarkyta, tai minimalios sandarinimo priemones, nesukeliančias diskomforto, visada galima pritaikyti, pavyzdžiui, pastatomos durų- langų tarpinės, sandarinami vamzdynų kanalai, langų palangės ir kitos komplikuotos vietos. Na, jei vykdote patalpų remontą, sienų blokų siūlų sandarumą būtina užtikrinti. Visada rekomenduojama patikrinti langų ir sienų sandūras, kurios laikui einant supleišėja.
Jei darbų apimtys apsiriboja vienu butu ar namu, suprantama, tai galima atlikti ir savarankiškai, tai tarsi nudažyti langą. Bet rangovas gali tai greitai ir paprastai atlikti. Praktiniai įgūdžiai atsiranda užsandarinus pirmuosius sandūrų metrus. Suprantama, esant didelėms apimtims, kad ir daugiabutyje, be specialistų neišsiversti, nes sandarinimas lygiagrečiai eina ir su sandūrų sutvarkymu prieš padengiant mastika, o tam reikia papildomų medžiagų
Juostelės turi būti kokybiškos ir jų tarnavimo laikas nemažesnis nei konstrukcijos ilgalaikiškumas. Langų juostelės skirtos langų sandarinimui, nebūtinai kibs su kitais betono ar plytų paviršiais. Taigi, bus nesandaru ir pinigai tuščiai išleisti.
Įtartina, gal nusipirkote per siauras juosteles. Paieškokite platesnių ir instaliuokite papildomas eiles. Žiūrėti į gamintojo rekomendacijas privalu. Jei langas montuojamas į izoliacinį sluoksnų, rekomenduojame tokius mazgus duoti įvertinti techninei priežiūrai ir langų montavimo specialistams, tada iš jų pareikalauti atlikti sandarinimo darbus. Pagaliau, jei atliksite prapūtimo testą, brokas bus akivaizdžiai pastebimas.
Statomas namas A energinės klasės? Sandarumo priemonės turi būti projekte, ten pat ir priemonių planas jam užtikrinti. Visa atsakomybė tenka projektuotojams.
Fibo blokeliai pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis, bet turi vieną trūkumą- prasta garinė varža. Taigi, be siūlių sandarinimo dar rekomenduojam ir ištisinį išorės sienų padengimą polimerine mastika prieš pradedant apdailos darbus/tinkavimą/, užtikrinant gerą garinę varžą ir apsaugant konstrukciją nuo eksploatacinės drėgmės akumuliacijos. Savo jėgomis bus sunkiau, nes reikia turėti aukšto slėgio beorį kompresorių, kad galima būtų išpurkšti mastiką. Bet, antra vertus, galima išsinuomoti. 2 darbuotojams 70m2 butui sandarinti užtenka 8 darbo valandų.
EXP plokštės pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis ir didele garine varža. Pastaroji, plokštes glaudžiai pritvirtinus ant sienų, dažniausiai ant klijų, yra perkelta į kitą sienos pusę, bet tuo oro ir drėgmės migracijos nesustabdysime, tai ji gali kauptis konstrukcijose. Po nepalankios vasaros tikrai bus gera terpė grybams ir pelėsiams atsirasti, jei tik patalpų vėdinimas bus neorganizuotas ir drėgmė padidėjusi. Papildoma drėgmė konstrukcijoje blogins jos šilumines savybes. Tai vimo statymas prieš arklį. Papildomai reikia atkreipti dėmesį ir į ortakius, orlaides , komunikacinius kanalus, stogo sandūras,langus, taigi, labai klaidingai vertinti tik sienų sandarumą ir manyti kad sandarumas užtikrintas.
Viskas priklauso nuo pagrindo. Esant tam pačiam tinko sluoksnio storiui ant skirtingų sieninių medžiagų, konstrukcijos drėgmės režimas keisis. Visuose statiniuose sandūras reikia sandarinti, per sienų-grindų, sienų lubų ir langų nesandarumus patiriami didžiausi šiluminiai nuostoliai.
Dvi-komponentė polimerinė mastika sukurta natūralaus kaučiuko pagrindu, technologiniame procese jungiant su vandeniu. Gali būti jaučiamas amonio kvapas, bet jei ir jaučiamas specifinis mastikos kvapas, tai jai išdžiūvus jokių lakių dalelių į aplinką neišskiriama. Produktas atitinka EN ISO 16000-9 ir EN ISO 16000-6 direktyvų reikalavimus.